Supreme Court

Display Name Email
The Hon Chief Justice Kourakis send email to chambers
The Hon Justice Gray send email to chambers
The Hon Justice Sulan send email to chambers
The Hon Justice Vanstone send email to chambers
The Hon Justice Anderson send email to chambers
The Hon Justice David send email to chambers
The Hon Justice Kelly send email to chambers
The Hon Justice Peek send email to chambers
The Hon Justice Blue send email to chambers
The Hon Justice Stanley send email to chambers
The Hon Justice Nicholson send email to chambers
The Hon Justice Bampton send email to chambers
The Hon Justice Parker send email to chambers
Judge Withers (Master) send email to chambers
Judge Dart (Master) send email to chambers

 ^ Top

District Court

Display Name
His Honour Chief Judge Geoffrey Muecke
Her Honour Judge Susanne Cole (Senior Judge ERD Court)
His Honour Judge Jack Costello
His Honour Judge David Smith
His Honour Judge Paul Rice
His Honour Judge Steven Millsteed
His Honour Judge Michael Boylan
His Honour Judge Barry Beazley
His Honour Judge Gordon Barrett
His Honour Judge Wayne Chivell
His Honour Judge Sydney Tilmouth
His Honour Judge David Lovell
His Honour Judge Rauf Soulio
Her Honour Judge Julie McIntyre
His Honour Judge Peter Brebner
Her Honour Judge Rosemary Davey
His Honour Judge Paul Cuthbertson
His Honour Judge Simon Stretton
Master Peter Norman
Master Mark Rice
Master Mark Blumberg
Her Honour Judge Geraldine Davison
His Honour Judge Paul Muscat
His Honour Judge Paul Slattery

 ^ Top

Environment, Resources and Development Court

Display Name
Her Honour Judge Susanne Cole (Senior Judge ERD Court)
His Honour Judge Jack Costello
Commissioner Richard Green
Commissioner Jennifer Nolan
Commissioner Lolita Mohyla
Master Peter Norman
Master Mark Rice
Master Mark Blumberg
Commissioner Alfred Agius (sessional)
Commissioner John Botting (sessional)
Commissioner Alison Brookman (sessional)
Commissioner Leo Chandiok (sessional)
Commissioner Robert Cheesman (sessional)
Commissioner Arthur Dendy (sessional)
Commissioner Megan Dyson (sessional)
Commissioner Bryan Harris (sessional)
Commissioner Stephen Hamnett (Sessional)
Commissioner Paul Hayes (sessional)
Commissioner John Hodgson (sessional)
Commissioner Carolyn Ireland (sessional)
Commissioner David Jones (sessional)
Commissioner Jonathan Kellett (sessional)
Commissioner Hugh Kirkman (sessional)
Commissioner Peter Koukourou (sessional)
Commissioner Megan Lewis (sessional)
Commissioner Jennifer McKay (sessional)
Commissioner Terry Mosel (sessional)
Commissioner David Moyle (sessional)
Commissioner Philip Nayda (sessional)
Commissioner Joanne Pfeiffer (sessional)
Commissioner Demetrius Poupoulas (Sessional)
Commissioner Emilis Prelgauskas (sessional)
Commissioner Kim Read (sessional)
Commissioner Elmar Schaffeler (sessional)
Commissioner Barbara Wingard (sessional)

 ^ Top

Magistrates Court

Display Name
Her Honour Judge Elizabeth Mary Bolton
Deputy Chief Magistrate Andrew James Cannon
Mr Robert Bruce Harrap (Regional Manager - AMC Criminal)
Mr Simon Hugh Milazzo (Regional Manager - AMC Civil)
Mr Brett Jonathon Dixon (Regional Manager - Christies Beach)
Ms Cathy Helen Deland (Regional Manager - Holden Hill)
Mr Theodore Iuliano (Regional Manager - Elizabeth)
Mr Alfio Anthony Grasso (Regional Manager - Port Adelaide)
Mr Derek Yorke Nevill Sprod (Regional Manager - Berri)
Mr Terence Frederick Forrest (Regional Manager - Port Augusta)
Mr Clive William Kitchin (Regional Manager - Port Augusta)
Mr Nicholas Alexandrides
Ms Teresa Marie Anderson
Mr Paul Bennett
Mr Phillip Broderick
Mr Yoong Fee Chin
Ms Susan Elizabeth O'Connor
Mr Luke Anthony Davis
Ms Penelope Anne Eldridge
Mr John Gerard Fahey
Mr Gregory Charles Fisher
Mr Paul Marvin Foley
Mr Gary Clive Gumpl
Ms Mary-Louise Hribal
Ms Koula Kossiavelos
Ms Melanie Jane Little
Ms Lydia Makiv
Ms Jayanthi McGrath
Mr David McLeod
Mr Stefan Peter Metanomski
Mr Kym Andrew Millard
Ms Maria Panagiotidis
Ms Jane Louise Schammer
Ms Elizabeth Sheppard
Mr Simon James Smart
Ms Joanne Tracey
Mr David Richard Latimer Whittle

 ^ Top